Rosenheim League (Eastern div): 11 May 2011

Battersea

Men and women:  Together
  Meetings in this series:  

Women

Event
 arrow
Name
 arrow
Result
 arrow
Cat
 arrow
Club
 arrow
Graded
 arrow
Points
 arrow
100m Hel James 16.50 FV55 Serpentine 80.5% 0.00
200m May Evans 30.10 SL Serpentine 70.9% 5.00
800m Sarah Knox 2:53.50 FV40 Serpentine 67.7% 5.00
1500m Sandra McDougall 4:51.80 SL Serpentine 79.7% 0.00
3000m Rachel Gower 12:12.20 SL Serpentine 69.2% 0.00
4x200m *Female  - Relay 2:15.80 6.00
- 4x200m(1) Hel James 0.00 FV55 Serpentine n/a 0.00
- 4x200m(2) Sandra McDougall 0.00 SL Serpentine n/a 0.00
- 4x200m(3) May Evans 0.00 SL Serpentine n/a 0.00
- 4x200m(4) Sarah Knox 0.00 FV40 Serpentine n/a 0.00
Discus 1kg Kathryn Cassidy 21.26m SL Serpentine 27.7% 5.00
Discus 1kg Mary Davies 16.70m FV35 Serpentine 22.7% 0.00
Hammer 4kg Jan Farmer 28.45m FV55 Serpentine n/a 0.00
Hammer 4kg Mary Davies 25.18m FV35 Serpentine 38.2% 0.00
Hammer 4kg Sarah Knox 18.21m FV40 Serpentine 31.7% 0.00
Hammer 4kg Kathryn Cassidy 17.32m SL Serpentine 23.3% 0.00
Long jump Hel James 3.42m FV55 Serpentine 64.3% 0.00
Long jump Sarah Knox 2.46m FV40 Serpentine 36.5% 5.00

Men

Event
 arrow
Name
 arrow
Result
 arrow
Cat
 arrow
Club
 arrow
Graded
 arrow
Points
 arrow
2000m steeple-chase Lars Menken 8:56.80 V35 Serpentine n/a 4.00
100m Jun Wong 12.10 SM Serpentine 80.9% 3.00
100m Richard Taylor 13.80 V35 Serpentine 71.7% 0.00
200m Jun Wong 25.10 SM Serpentine 77.9% 3.00
200m Richard Taylor 28.30 V35 Serpentine 70.8% 0.00
400m George Postlethwaite 1:01.10 MU17 Serpentine 74.3% 2.00
400m Alex Malzer 1:06.70 V40 Serpentine 69.7% 0.00
400m Richard Taylor 1:06.70 V35 Serpentine 66.7% 0.00
800m Mohammed Ismail 2:08.30 SM Serpentine 78.8% 0.00
800m Pau Herrero 2:09.60 SM Serpentine 78.0% 6.00
800m Peter Gibbons 2:18.40 V35 Serpentine 76.1% 0.00
800m Ben Gilmore 2:24.80 SM Serpentine 69.8% 0.00
800m Richard Taylor 2:29.30 V35 Serpentine 67.9% 0.00
1500m Mohammed Ismail 4:23.30 SM Serpentine 78.4% 5.00
1500m Graham Bower 5:07.90 V40 Serpentine 70.7% 0.00
1500m Jasyn Savage 5:16.50 V35 Serpentine 66.4% 0.00
1500m Richard Taylor 5:24.10 V35 Serpentine 64.9% 0.00
3000m Tom Ward 10:29.80 SM Serpentine 69.9% 1.00
3000m Darren Over 11:06.40 V35 Serpentine 68.8% 0.00
3000m Richard Taylor 11:26.60 V35 Serpentine 65.5% 0.00
3000m Michael Woodcock 14:42.80 V65 Serpentine 66.0% 0.00
4x200m *Male  - Relay 1:42.40 5.00
- 4x200m(1) Male  - Relay 0.00 SM n/a
- 4x200m(2) Male  - Relay 0.00 SM n/a
- 4x200m(3) Male  - Relay 0.00 SM n/a
- 4x200m(4) Male  - Relay 0.00 SM n/a
Discus 2kg Kieran Dignan 11.39m SM Serpentine 15.4% 1.00
Hammer 7.26kg Kieran Dignan 8.24m SM Serpentine 9.5% 2.00
Long jump Tom McKelvey 5.26m V35 Serpentine 62.5% 5.00
Long jump Ben Gilmore 4.17m SM Serpentine 48.0% 0.00
Long jump Alex Malzer 3.46m V40 Serpentine 43.5% 0.00

Meeting conditions

Good

Meeting helpers

David Lipscomb, Bev Thomas, Donna Clinker, Gowan Clewes, Nicola Sanderson, Alan Mead, Nigel Stone, Margaret and Tony Fairclough, Tom Richards, Teri Griffiths, Carla Denney, Sophie Cappleman, Claire Shelley, Cliff Hyde, Wes Miller, Dan Lewington, Charmian Wilson, Rob Hall, Nick Barberis, Paul Ilott, John Cullinane, Malcolm French

Result queries

If you have any queries about these results please email trackresults@serpentine.org.uk